نگرانی زیست محیطی برای دستگاه پمپ آب

در بسیاری از نقاط جهان، از جمله نیومکزیکو (NM)، در دسترس بودن آب و انرژی نگرانی های فزاینده ای است. در مناطقی که اتصال به برق در دسترس نیست، فناوری‌های اولیه برای دسترسی به آب منابع سطحی یا پمپاژ برای دهه‌ها نسبتاً ثابت مانده‌اند.

از آنجایی که تقاضا برای مقادیر و کیفیت بالاتر آب، هزینه‌های کمتر، قابلیت اطمینان بهبود یافته پمپ آب پنتاکس و نگرانی‌های زیست‌محیطی افزایش یافته است، بسیاری از تولیدکنندگان دام و کشاورزی در حال بررسی یک فناوری جایگزین برای پمپاژ آب از راه دور هستند: سیستم‌های فتوولتائیک خورشیدی متصل مستقیم.

از آنجایی که فرآیند طراحی و پیاده‌سازی چنین سیستمی پمپ آب نیم اسب ممکن است یک کار چالش برانگیز باشد، برنامه مهندسی NM دانشگاه ایالتی نیومکزیکو پروژه‌ای را برای ارائه خدمات توسعه تعاونی (CES) با ماژول نمایش، صفحه‌گسترده طراحی تعاملی و ادبیات مرتبط با انرژی خورشیدی آغاز کرد.

پمپاژ آب جهت اطلاع بهتر مصرف کنندگان آب NM در مورد مزایا و روش شناسی پمپ آب خانگی ایرانی اجرای این فناوری.

این ابزارها که از طریق چند رسانه‌ای NMSU و شبکه عامل توسعه سراسری CES در دسترس هستند، برای آموزش حوزه‌های علاقه‌مند (عمدتا کشاورزان و دامداران) در استفاده از انرژی خورشیدی برای پمپاژ آب استفاده می‌کنند.

هزینه ها، قابلیت اطمینان و نگرانی های زیست محیطی اغلب بر انتخاب یک پمپ آب صنعتی کشاورزی تولید کننده برای سیستم پمپاژ آب سطحی تأثیر می گذارد.

هنگامی که تولیدکنندگان دسترسی اقتصادی به برق شبکه 3 ندارند، عموماً به گزینه هایی مانند پمپ های رم، اسلینگ، دیزل، باد (شکل 1) یا پمپ های خورشیدی نگاه می کنند.

هنگامی که این انتخاب ها با هم مقایسه می شوند، سیستم های پمپ خورشیدی به دلیل شرایط عملیاتی ذاتی نیومکزیکو، که به آنها اجازه می دهد تا به طور موثر و اقتصادی کار کنند، اغلب بهترین انتخاب هستند.

 • منابع:
  1. Designing Solar Water Pumping Systems for Livestock
 • تبلیغات: 
  1. زندانی در جزیره قشم که میله هایش از نخ پلی استر است.
  2. 5 روشی که شما می توانید با مرفه کامل زندگی کنید
  3. نکاتی که باید در مورد اسپرت کردن خودرو بدانید!!
  4. معماری که با گالن برج بلند دوقلو ساخت!