قیمت کاشی و سرامیک کف سالن

امروزه برای طراحی داخلی ساختمان های مسکونی در کف و دیوارهای ساختمان از کاشی سرامیک هایی با مدل های متنوع استفاده می‌شود. استفاده از کاشی و سرامیک به دلیل تنوع بالا در مدل و رنگ می‌تواند در هماهنگ کردن آن‌ ها با سایر وسایل استفاده شده در منزل ازجمله پرده، مبل و فرش مناسب تر باشد از این رو محبوبیت زیادی در سراسر جهان دارد.

قیمت پایین، مقاومت بالا در برابر رطوبت و آب، مقاومت در برابر شرایط جوی نامناسب، مقاومت در برابر نور خورشید، عمر طولانی و نصب آسان از دلایل استفاده زیاد سرامیک در دکوراسیون مدرن داخلی به شمار می‌رود.

قیمت کاشی و سرامیک کف سالن

قیمت کاشی و سرامیک کف

قیمت کاشی و سرامیک کف کاشی و سرامیک از جمله مصالح پرکاربرد ساختمان هستند به گونه‌ای که امروزه به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند. کیفیت ومرغوبیت انواع کاشی و سرامیک ها از جمله موارد تأثیر گذار بر قیمت این محصولات است. کاشی ها و همچنین سرامیک ها در بخش ها مختلفی از منازل و ساختمان ها استفاده می‌شوند. از این رو طراحان و عرضه کنندگان کاشی و سرامیک بر اساس کاربرد و استفاده کاشی و سرامیک آن ها را به انواع گوناگونی تقسیم بندی می‌کنند. سرامیک کف نیز یکی از انواع سرامیک ها بوده که جهت استفاده در کف منازل، ساختمان های اداری، استخر و.. طراحی شده‌اند.

کاشی و سرامیک های کف لیزری یکی از جذاب‌ترین انواع کاشی و سرامیک کف شمرده می‌شود و باید افزود لیزی بودن این محصولات به ارزش و قیمت آن ها افزوده است.

سرامیک کف در برابر آب و رطوبت از خود مقاومت نشان می‌دهد و به همین دلیل سرامیک های کف قابل شستشو می‌باشند. امروزه شرکت های تولیدی سرامیک های کف در طراحی این محصول از طرح های بسیار شیک و جذابی استفاده می‌کنند و این عامل موجب کاربرد و استفاده گسترده سرامیک کف شده است. سرامیک کف طرح چوب یکی از انواع طرح های جالب سرامیک بوده که محبوبیت زیادی در میان افراد علاقه‌مند به طرح های چوبی دارد.

قیمت کاشی و سرامیک های کف عرضه شده در بازار فروش بر اساس ویژگی های ظاهری و همچنین ساختاری این مواد متغیر می‌باشد.

خاک به عنوان یکی از مواد اساسی در ساخت کاشی و سرامیک کف بسیار متنوع بوده و انواع خاک ها با ویژگی های متنوع موجود می‌باشند. بنابراین خاک موجود در ساختار کاشی و سرامیک در قیمت نهایی این محصول تأثیر گذار است. روش های متنوعی برای ساخت و تولید کاشی و سرامیک وجود دارد و باید افزود کیفیت و مرغوبیت کاشی و سرامیک به شدت تحت تأثیر شیوه تولید آن می‌باشد. بعضی از انواع کاشی و سرامیک ها در سطح خود دارای برجستگی های زیبایی هستند و باید افزود این برجستگی ها جذابیت زیادی به این محصولات داده است. کاشی و سرامیک کف برجسته نسبت به انواع ساده و صاف محبوبیت بیشتری در میان مصرف کنندگان داشته و به دلیل ساختار منحصر به فرد این کاشی و سرامیک ها از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

کاشی ها به عنوان یک وسیله تزیینی مورد استفاده در ساختمان ها از جنبه های گوناگون و متنوعی با یکدیگر اختلاف دارند. اولین و ساده ترین اختلاف کاشی ها اندازه آن ها است به گونه‌ای که کاشی ها در ابعاد و سایز های مختلف جهت استفاده در فضا های گوناگون در دسترس می‌باشند. پیشرفت صنعت کاشی سازی باعث ورود دیگر متخصصان سایر علوم و رشته ها به این صنعت شد به طوری طراحان ماهر و حرفه‌ای انواع گوناگونی از کاشی ها را با طرح های زیبا به بازار عرضه کردند. خریداران کاشی با توجه به دکوراسیون داخلی فضای ساختمان و همچنین سلیقه خود کاشی با رنگ مناسب را تهیه می‌کنند. مواد به کار رفته در ساختار کاشی ها در حقیقت تعیین کننده کیفیت و مرغوبیت آن ها می‌باشند.

ساختار کاشی آن را جهت کاربرد و استفاده های گوناگون اختصاصی می‌کند به صورتی که برخی کاشی ها برای استفاده در استخر، سایر کاشی ها برای آشپزخانه و بسیاری از فضا ها طراحی شده‌اند.

کاشی های پرسلانی: فرایند تولید کاشی های پرسلانی در حرارت بسیار بالا انجام می‌شود و این شیوه تولید خاصیت های منحصر به فردی به آن کاشی می‌دهد. کاشی های پرسلانی در مقایسه با سایر انواع کاشی های موجود در بازار از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار هستند.

کاشی بدنه سیمانی: تولید کاشی بدنه سیمانی نیاز به دانش و تجهیزات پیشرفته داشته و شرکت های تولیدی کاشی بدنه سیمانی برای تولید آن مراحل طولانی را انجام می‌دهند. ابتدا لازم است تمام مواد اولیه مورد نیاز تولید کاشی بدنه سیمانی با یکدیگر مخلوط و سپس درون قالب از پیش ساخته شده، ریخته شوند. مرحله بعد در تولید کاشی بدنه سیمانی حرارت دادن قالب برای مدت زمانی مناسب است تا مواد به درستی شکل بگیرند. اکنون لازم است تا به اندازه کافی به کاشی پخته شده زمان دهیم تا به شکل طبیعی خشک شود و سپس کاشی بدنه سیمانی آماده استفاده می‌شود.

کاشی و سرامیک کف سالن

کاشی و سرامیک کف سالن سرامیک و کاشی در کف قسمت های مختلف خانه از جمله پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه، پارکینگ، لابی، پشت بام، راه پله، سرویس بهداشتی و حیاط مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یکی از مهم ترین قسمت های خانه برای انتخاب سرامیک و کاشی مناسب که در جلوه ظاهری آن بسیار تأثیرگذار است، قسمت سالن یا پذیرایی می‌باشد.سرامیک های قسمت سالن پذیرایی از تنوع بالایی برخوردار است که شامل سرامیک های بزرگ، سرامیک های ترکیبی، سرامیک با طرح سنگ، سرامیک با طرح چوب، سرامیک خط دار، سرامیک براق و سرامیک مات می‌شود.

انتخاب مدل کاشی و سرامیک متناسب با فضای سالن پذیرایی از دغدغه های بسیاری از مردم به شمار می‌رود به گونه‌ای که در خانه های با سالن بزرگ استفاده از سرامیک های بزرگ توصیه می‌شود. این نوع سرامیک ها باعث شیک شدن و جذابیت همیشگی کف سالن پذیرایی می‌شوند. همچنین استفاده از سرامیک های بزرگ در سالن های کوچک می‌تواند باعث بزرگ تر دیده شدن طول آن شود.

استفاده از سرامیک های خط دار مستطیلی با رنگ های تیره در کناره های سالن می‌تواند فضای خانه را بزرگ تر نشان دهد. سرامیک های ترکیبی مستطیلی و مربعی برای ورودی منازل مناسب هستند و زیبایی فضای خانه را تحت تأثیر قرار می‌دهند. به خانم های علاقه مند به دکوراسیون های مدرن یا معاصر توصیه می‌شود که از کاشی سرامیک های ساده به جای کاشی سرامیک های پرزرق و برق استفاده نمایند.

کاشی سرامیک های بی کیفیت در کف سالن های پذیرایی، جلوه ناخوشایندی ایجاد می‌کنند همچنین این کاشی سرامیک ها خیلی سریع کثیف می‌شوند و در برابر شرایط جوی مختلف ممکن است زود دچار فرسودگی شوند.