در روستایی در هند فلفل دلمه ای تند محصولی مقدس به شمار می آید

فلفل دلمه ای تند سرشار از ویتامین C به خصوص فلفل قرمز است. طبق گفته مؤسسه ملی بهداشت ، نصف فنجان فلفل قرمز خام، منبع مورد اعتماد ویتامین C را فراهم می کند که 106٪ از ارزش روزانه توصیه شده برای بزرگسالان و کودکان در سنین بالا را تشکیل می دهد.

مانند همه ویتامین ها، ویتامین C ضروری است. این بدان معناست که بدن نمی تواند آن را به تنهایی بسازد و آن را فقط از طریق رژیم غذایی دریافت می کند. ویتامین C برای بسیاری از عملکردهای بدن مهم است.

تولید کلاژن در بدن که برای بهبود زخم ها و تشکیل بافت همبند ضروری است. در حال حاضر، ترکیبات با ارزش افزوده بالا موجود در محصولات جانبی و ضایعات گیاهی، طیف وسیعی از فرصت‌ها را برای استفاده مجدد و ارزش‌گذاری آن‌ها ارائه می‌دهد.

به اقتصاد دایره‌ای کمک می‌کند. فلفل دلمه اییک سبزی عجیب و غریب با ارزش غذایی بالا است که پس از فرآوری، ضایعاتی  به جا می گذارد که ماده اولیه مطلوبی برای به دست آوردن ترکیبات فیتوشیمیایی است.

این بررسی اطلاعات مربوط به مشخصات فیتوشیمیایی فلفل دلمه‌ای و خواص بیولوژیکی مرتبط با آن‌ها را به عنوان جایگزینی برای ارزش‌گذاری مجدد تلفات و ضایعات فلفل دلمه‌ای برای کاربرد آن‌ها در صنایع غذایی و دارویی، خلاصه و مورد بحث قرار می‌دهد.

میوه‌ها، دانه‌ها و برگ‌های فلفل دلمه‌ای حاوی ترکیبات فعال زیستی   هستند که دارای خواص آنتی‌اکسیدانی، ضدباکتریایی، ضد قارچی، سرکوب‌کننده سیستم ایمنی و تحریک‌کننده سیستم ایمنی هستند.

دارای اثرات بالقوه ضد دیابت و ضد تومور هستند. به عنوان افزودنی های غذایی کاربردی در این زمینه، ارزش گذاری مجدد ضایعات غذایی به عنوان یک حوزه تحقیقاتی فناورانه و نوآورانه با اثرات مفید برای جمعیت، اقتصاد و محیط زیست قرار می گیرد.