خرید کاشی استخری مرجان

کاشی استخری مرجان

یکی از مهمترین سوالاتی که عموما برای کاربران کاشی و سرامیک ایجاد می­شود، این است که کاشی استخری چیست؟ یا تفاوت اصلی کاشی و سرامیک معمولی با کاشی و سرامیک استخری در چیست؟ و یا از دیدگاهی دیگر میتوان به این سوال پرداخت که کاشی استخری دارای چه ویژگی های خاص و متفاوتی است؟

کاشی های استخری همانطور که از عنوانشان پیداست، محصولاتی هستند که دارای ویژگی های منحصر به فردی برای استفاده در محیط های مرطوب و دائما خیس مانند استخر ها می­باشند. این نوع کاشی ها به سبب جذب آب و رطوبت نزدیک به صفری دارند، در دهه های اخیر از جمله پرکاربرد ترین مصالح در زیباسازی و عایق بندی استخر ها بوده اند و همچنان نیز از طرفداران بسیار زیادی برخوردار می­باشند.

کاشی استخری در واقع از دسته محصولات پرسلانی می­باشد که در ابعاد کوچک و به صورت لعاب دار، تولید می­شود. در ساخت این محصول از خاک سفید بهره گیری شده و در حرارت و دما بالا و طی مدت زمان طولانی پخته شده است که به دلیل همین شرایط تولید، از جذب آب و رطوبت بسیار پایینی برخوردار می­باشد. به منظور تست جذب آب کاشی استخری می­توانید، چند قطره آب بر روی سطح آن بریزید و اگر آب از رویش سر خورد و جذب نشد، یعنی جذبش تقریبا صفر درصد می­باشد.

کاشی های استخری عموما به شکل چهار گوش و یا شش گوش می­باشند و با ابعاد 5/2*5/2 سانتی متر بر روی تور هایی با ابعاد 30*30 سانتی متر چسبانده می­شوند. قطعات کوچک این نوع کاشی به راحتی قابل جدا شدن از تور ها می­باشند و می­توان برای موارد ظریف مانند ساخت گلدان و لوازم تزئینی از آن ها بهره گیری نمود. که در رنگ های مختلف تولید می­شود از جمله این رنگ ها: سفید، آبی، قرمز،نارنجی،سبز و… که از جمله پر فروش ترین رنگ های این محصول، رنگ آبی، سفید و سرمه ای هستند.

با هنر زیبای معرق کاشی که می توان یک تصویر زیبا با استفاده از کاشی های استخری و با به کارگیری انواع مختلف رنگ های آن در فضای داخلی و خارجی هر ساختمانی ایجاد کرد، قسمت هایی که در ساختمان دارای لبه های تیز هستند را نیز می شود با طراحی های زیبا به سطوحی زیبا و آرامش بخش تبدیل نمود.

خرید کاشی استخری مرجان

خرید کاشی استخری

خرید کاشی استخری  در بررسی تفاوت های کاشی و سرامیک معمولی با کاشی استخری، درصد جذب آب یکی از مهم ترین گزینه هاست. به این صورت که درصد جذب آب همانطور که گفتیم در کاشی استخری تا صفر درصد بوده اما در کاشی های معمولی تقریبا تا 5 درصد می­باشد.

ویژگی مهم دیگر کاشی های استخری، مقاومت بالایشان در برابر یخ زدگی است که این ویژگی آن ها را مناسب برای مکان هایی با انقباض و انبساط زیاد، مقاوم می­سازد. به طور مثال اگر معمار به هر دلیلی کاشی معمولی برای بدنه و کف استخر ها استفاده کند، نهایتا یکسال مورد استفاده است و بعد از یکسال از سطح جدا شده و مجددا نیازمند به تعویض می­شود.

علاوه بر همه این ها، کاشی های معمولی به نسبت استخری ها، زودتر کثیف می­شوند و پاک کردنشان نیز سخت تر است، خصوصا اگر دارای لعاب مات باشند. کاشی های استخری دارای لعاب براقی بوده و به بزرگتر نشان دادن فضا نیز کمک می­کنند.

علاوه بر این ها کاشی های استخری امروزه در پوشش حوض ها و آبنماهای سرامیکی نیز بسیار کاربرد دارند و می­توان به وسیله رنگ های مختلف آن ها، طرح های زیبا و جذابی برای این المان ها ایجاد نمود. سرامیک های استخری همچنین در ساخت تابلو های سرامیکی و هنر زیبای معرق بسیار کاربرد دارند. همچنین به سبب انعطاف پذیری و زیبایی که دارند، در پوشش ستون ها، فضای بین کابینت ها و … نیز از کاربری فراوانی برخوردار هستند.

سرامیک استخری از جمله سرامیک هایی است که به آسانی قابل جا به جایی و تغییر شکل جدید است و این امکان را به کاربر می­دهد که با اندکی جدا کردن و تغییر شکل ها نمونه و طرح اصلی را تغییر دهند و طرح های زیبا و جدیدی از آن تولید کنند. امروزه برای تولید دیوار نگاره های جدید، طرح های چهره، طرح های اسلیمی و هرگونه تصویر می­توان از قطعات کاشی استخری بهره گیری نمود. برای زیباتر کار شدن کاشی استخری، میتوان از پودر بندکشی رنگی متناسب با رنگ کاشی استخری کارشده استفاده نمود که زیبایی کار راچندین برابر کرده و فضا را صاف تر و یکدست تر می­کند. جهت خرید به وب سایت ما مراجعه کنید.

کاشی استخری مرجان

کاشی استخری مرجان یکی از بهترین روش های نصب کاشی استخری، نصب به وسیله چسب بتن و یا چسب کاشی و سرامیک است. در واقع هم به جهت اینکه این نوع چسب مقاومت بالایی به سطح کار می­دهند و هم بدین جهت که برای نصب با چسب کاشی و بتن ضخامت کمتری لازم است و باعث می­شود که فضا بزرگتر نشان داده شود، گزینه مناسبی است. ولی در استفاده از ایزوگام و دوغاب حدودا 2 تا 3 سانتی متر از فضا گرفته شده و کوچکتر نشان داده می­شود. البته صرفه اقتصادی و زمانی نیز با استفاده از چسب کاشی و بتن می­باشد.

از جمله مزایایی که کاشی های استخری و استفاده از ان ها به دنبال دارد، شامل موارد زیر می­شود: تنوع رنگی بالا کمک به بزرگ تر نشان دادن سطح انعطاف پذیر مقاومت بالا در برابر یخ زدگی و حرارت مقاوم در برابر لکه پذیری قابل استفاده در انواع طرح ها جذب آب و رطوبت نزدیک به صفر

علاوه بر کاشی های تزئینی که دارای نقش و نگارهای خاص و زیبا بوده، برای زیباسازی مکان های مختلف بر روی دیوارها و یا ستون ها به کار گرفته می شوند، استفاده از کاشی های های استخری با عنوان کاشی های کاربردی نیز در فضاهایی مثل کف و دیوارهای آشپزخانه و یا سرویس های بهداشتی با چیدمانی زیبا می تواند فضای زیبایی را در خانه به وجود بیاورد. کاشی های استخری در برابر یخ زدگی مقاوم بوده، با انبساط و انقباض های احتمالی که در محیط قرار گرفتن شان پیش می آید هیچ نوع صدمه ای نمی بینند و همچنین از سطحی که بر روی آن نصب شده اند نیز جدا نمی شوند.

کاشی استخری علاوه بر این که با دستان هنرمندان در سطوح مختلف ساختمان زیبایی ایجاد می کند، قادر خواهد بود تا با در هم آمیختن رنگ های مختلف آن و یک طراحی مناسب به صورت یک تابلوی صنایع دستی برای علاقه مندان عرضه شود.