خرما خشک صادراتی موجب صلح دو قاره شد

خرما چه فوایدی دارد؟ و مزایای پین کردن آن چیست؟ خرما آجوا چه فوایدی دارد؟ فواید خرما برای زنان باردار و تسهیل زایمان چیست؟ و فواید آن برای استخوان چیست؟

بر اساس بیانیه ای که در وب سایت این دانشگاه منتشر شده، بر اساس تحقیقاتی که توسط دانشگاه ملک سعود در عربستان سعودی درباره فواید سلامتی خرمای معروف عجوه مدینه منتشر شده است.

این میوه دارای خواص ضدالتهابی مشابه داروهای موجود تجاری مانند ایبوپروفن و آسپرین است. با افطار چه اتفاقی برای بدن شما می افتد؟

خرما خشک صادراتی حاوی عناصر فعالی است که در پیشگیری از بیماری هایی مانند سرطان مفید است. رئیس آزمایشگاه مواد طبیعی در دانشگاه میشیگان، این تحقیق را با همکاری محققان دانشگاه پادشاه سعود انجام داد.

خرمای عجوا قهوه ای تیره و تقریبا سیاه از منطقه مدینه در غرب عربستان سعودی می آید و به دلیل نرمی، خشکی و قیمت بالای خود در بازار خرما در این کشور مشهور است.

خرمای آجوا حاوی گلیکوزیدهای فلاونوئید زیادی است که دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند. این مطالعه نشان داد که میزان مهار آن با محصولات آنتی اکسیدانی تجاری موجود در بازار برابر است.

همچنین مشخص شد که خرمای آجوا دارای اثر مهاری سیکلواکسیژناز مشابه داروهای ضد التهابی مانند آسپرین، ایبوپروفن، سلبرکس و ناپروکسن است.

بر اساس بیانیه دانشگاه، علاوه بر فواید آنتی اکسیدانی و ضد التهابی، قندهای موجود در خرمای آجوا فقط مونوساکارید هستند که این خرما را برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 مفید می کند.

به عنوان ملاس خرما و شربت خرما شناخته می شود، فواید زیادی دارد و واقعا مغذی است. خوردن این غذا برای صبحانه انرژی مورد نیاز در طول روز را به شما می دهد.

ملاس خرما حاوی قندهای طبیعی، مواد معدنی و ویتامین هایی مانند ویتامین B3، B2، B1، B5، A1 و A1 است. C. در صورت مصرف ملاس خرما دیگر نیازی به مولتی ویتامین نخواهید داشت.

همچنین حاوی قندهای طبیعی مانند گلوکز، ساکارز و فروکتوز است. بنابراین می تواند انتخاب خوبی برای میان وعده باشد.