تخمه آفتابگردان خام کانادایی در طب سنتی به عنوان داروی دل درد شناخته شده است

استخراج روغن منجر به یک محصول جانبی مانند تخمه آفتابگردان خام کانادایی می شود که حدود 36 درصد از جرم دانه فرآوری شده را تشکیل می دهد. و به عنوان مواد خام خوراک مورد تقاضا است.

اگرچه محصولات جانبی دانه آفتابگردان فقط برای صنایع خوراک دام یا به عنوان کود در خاک در نظر گرفته شده است. تولید بالای روغن آفتابگردان و در نتیجه تولید این محصولات جانبی، علاقه محققان را به ارائه افزایش داد.

جایگزین های استفاده از این مواد خام در تولید مواد غذایی برای مصرف انسان ترکیب کنجاله آفتابگردان کامل و بدون چربی را نشان می دهد. اسیدهای آمینه ضروری اصلی عبارتند از کنجاله آفتابگردان علاوه بر پروتئین با ارزش بیولوژیکی بالا، حاوی ترکیبات ارزشمند دیگری مانند فیبرها، ویتامین ها، مواد معدنی و پلی فنل هایی مانند اسید کلروژنیک است.

در مقایسه با سایر محصولات جانبی مانند کنجاله پنبه دانه، کنجاله کلزا ، کنجاله سویا و سبوس ذرت محصول جانبی دانه آفتابگردان دارای سطوح بالاتری از مواد معدنی، ترکیبات فنلی و فعالیت آنتی اکسیدانی و حضور کمتر ترکیبات ضد تغذیه ای است.

این ترکیب شیمیایی محصولات جانبی دانه آفتابگردان، که بعداً به طور گسترده مورد بحث قرار خواهد گرفت، نشان می دهد که می توان از آن به عنوان یک ماده غذایی در تولید غذا استفاده کرد.

به همین ترتیب، محصول جانبی دانه آفتابگردان می تواند یک ماده خام برای مواد غذایی برای مصرف کنندگانی باشد که به طور فزاینده ای نگران کاهش منابع طبیعی هستند.

این پروفایل مصرف کننده که با افزایش مستمر جمعیت جهانی انسان، عرضه پایدار غذا و به نوبه خود مشکلات زیست محیطی مرتبط است، محصولاتی را دنبال می کند که مفهومی پایدار را در زنجیره تولید خود اتخاذ می کنند.