با استفاده از رب گوجه زشک موهای خود را تقویت نمایید

در همان زمان، دیمیتری واسیلچنکو به صورت شفاهی این تفاوت را که با چشم غیرمسلح قابل مشاهده است توضیح می دهد: “معمولا کدورت جزئی، تغییر رنگ وجود دارد.

محتوای کم مواد خام گوجه فرنگی باعث اضافه شدن رنگ ها می شود، در حالی که رنگ های بسیار زیادی وجود دارد. رنگهای کمی که گوجه فرنگی را تقلید می کنند. شفافیت ظاهر می شود، مانند ژله یا سس کچاپ، تراکم کاهش می یابد.

رب گوجه زشک خالص یک محصول بسیار غلیظ، مات و غنی است. و البته، حس چشایی به راحتی قابل تشخیص است. اگر بعد از باز کردن محصول در مورد ظاهر صحبت کنیم.

به عنوان یک قاعده، محصول دارای مواد افزودنی دارای سیالیت، ظاهری براق است، از نظر قوام به سس ها و سس گوجه فرنگی نزدیک تر است تا رب گوجه فرنگی. رب گوجه فرنگی با غلظت بالا، طبق GOST، عملا سیالیت خود را از دست می دهد.

بازاریاب در هشدار می دهد: “رب گوجه فرنگی محصولی است که اغلب تقلبی می شود.” حتی با بررسی بصری رب گوجه‌فرنگی بسته‌بندی شده در ظرف شیشه‌ای، تشخیص کیفیت واقعی محصول دشوار است.

باقی مانده است که به حسن نیت تولید کنندگان امیدوار باشیم که روش تولید محصول را نشان می دهند: یا طبق GOST یا TU. هنگام تهیه محصول مطابق با GOST، استفاده از مواد اضافی به جز آب، نمک و خود رب گوجه فرنگی یا آسپسیس مجاز نیست،

در این حالت محتوای بریکس (ماده خشک) نباید کمتر از 25٪ باشد. رب گوجه فرنگی تولید شده بر اساس مشخصات از کیفیت پایین تری برخوردار است. یک آسپتیک گران قیمت با یک ارزان تر جایگزین می شود، محصول نهایی با نشاسته، سیب یا حتی پوره کدو تنبل غلیظ می شود.

رنگ و طعم با کمک مواد نگهدارنده به شما منتقل می شود. چشم انداز بازار رب گوجه فرنگی در روسیه چیست؟ در آینده نزدیک در چه جهتی توسعه خواهد یافت؟ شرکت ها برای تصاحب سهم بزرگی از آن چه حرکت هایی انجام خواهند داد؟