با آلو بخارا در نیشابور بینایی خود را تقویت کنید

آلو بخارا در نیشابور که به آن کواندونگ صحرایی، کواندونگ شیرین یا هلو بومی نیز می گویند، درخت کوچک نیمه انگلی از خانواده چوب صندل که برای میوه و دانه های خوراکی آن مفید است.

این گیاه بومی استرالیا است و تاریخچه ای طولانی در استفاده مردم بومی دارد. گوشت قرمز مغذی این میوه دارای طعمی متمایز است و در مربا، پای و چاتنی استفاده می شود.

دانه‌های خوراکی پوسته سخت، که به آجیل کواندونگ معروف هستند، معمولاً بو داده می‌شوند. اما می‌توان آنها را به‌صورت خام نیز مصرف کرد. با توجه به اینکه درخت یک انگل جزئی ریشه است، کشت مشکل است و تا حد زیادی آزمایشی بوده است.

تمر هندی، درخت همیشه سبز از خانواده نخود، بومی مناطق گرمسیری آفریقا. در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری به دلیل میوه خوراکی که از تفاله ترش و شیرین آن در غذاها، نوشیدنی ها و داروهای سنتی استفاده زیادی می شود، به طور گسترده کشت می شود.

این گیاه به ویژه در شبه قاره هند و در آمریکای مرکزی و مکزیک محبوب است و یکی از مواد تشکیل دهنده رایج در غذاهای آن مناطق است. این درخت همچنین به عنوان یک گیاه زینتی رشد می کند و از چوب آن در نجاری استفاده می شود.

این درخت تا حدود 24 متر (80 فوت) بلند می‌شود و دارای برگ‌های مرکب  متناوب با برگچه‌هایی به طول حدود 2 سانتی‌متر است. گل های زرد رنگ به صورت دسته های کوچک دیده می شوند.

میوه یک حبوبات چاق به طول 7.5 تا 24 سانتی متر (3 تا 9 اینچ) است که باز نمی شود. حاوی 1 تا 12 دانه بزرگ و مسطح است که در یک خمیر نرم و قهوه ای قرار گرفته اند.

همچنین به نام گوانابانا، گراویولا، یا پنجه برزیلی، درختی از خانواده سیب کاستارد و میوه‌های خوراکی بزرگ آن است. این درخت بومی مناطق استوایی آمریکا است و به طور گسترده در مناطق گرمسیری جهان قدیم معرفی شده است.