امروزه از رنگ پلاستیک قابل شستشو به عنوان رنگ مو در آرایشگاه ها استفاده می شود

وجود لهجه های قرمز در فضای داخلی روحیه را بالا می برد و نشاط را به شما می بخشد.نابراین، به عنوان یک قاعده، این رنگ به صورت تک تک مبلمان، لکه های رنگی روی دیوارها، در منسوجات و جزئیات تزئینی به داخل خانه ها وارد می شود.

در مناطق مسکونی، فضای داخلی قرمز خالص یک پدیده نادر است. اقامت طولانی مدت در یک اتاق قرمز می تواند باعث تحریک و احساسات منفی شود، برنگ قرمز در خالص ترین شکل خود عمدتاً برای رنگ آمیزی جزئیات استفاده می شود.

اگرچه نمونه هایی از استفاده از رنگ پلاستیک قابل شستشو در سطوح بزرگ دیوار کم نیست. قرمز اشباع شده، با توجه به تضاد اضافی با سبز، لهجه قابل توجهی را به منظره می بخشد، اگرچه کمتر متمایز از، به عنوان مثال، سفید و زرد است.

در عصر به سرعت تاریک می شود. قرمز اغلب به عنوان رنگ سقف استفاده می شود که با گسترش (به ویژه در اروپا) کاشی و سرامیک همراه است. رنگ موادی مانند آجر و کلینکر نیز اغلب قرمز است.

به عنوان رنگ گچ، قرمز بسیار روشن (در سایه های رز) به جای تیره استفاده می شود، اغلب در سایه هایی از گروه زرد-قرمز استفاده می شود تا بنفش اما سنت استفاده از این سایه هنگام رنگ آمیزی سقف وجود ندارد.

در حال حاضر، رنگ آبی عمدتاً از قلع برای سقف استفاده می شود که همیشه مثبت درک نمی شود. سبز رنگ زندگی و “استراحت” برای بینایی است. چشم در نور روز بیشترین حساسیت را به رنگ های سبز-زرد دارد.

در طبیعت، تقریباً بی نهایت سایه سبز وجود دارد. از سبز مایل به زرد چمن تا سبز تیره جنگل ها در معماری، رنگ سبز سقف به طور سنتی با رنگ روشن مس پوشیده شده با پتینه بر روی اشیاء مقدس همراه است.

یک بام سبز مدرن یادآور پوشش گیاهی است. در معماری سنتی، رنگ سبز به ندرت به عنوان رنگ دیوار استفاده می شود و عمدتاً برای نقاشی جزئیات استفاده می شود.

در حال حاضر، این تن بیشتر و بیشتر استفاده می شود، اما فقط برخی از سایه های این رنگ را می توان مثبت درک کرد. عمدتاً اینها سایه های سبز مایل به زرد هستند.