استفاده از پلی کربنات طلایی یزد موجب خشک شدن گیاهان می شود

پلی کربنات و عامل ضد انسداد به پلی (اتیلن ترفتالات) در مرحله ترکیب شدن ورق برای فرآیند ترموفرمینگ اضافه می شود. عامل ضد بلوک پلی کربنات را به دلیل هیدرولیز اسیدی و گرمای ترکیب اکستروژن تجزیه می کند.

تا مستربچ غلیظ عامل ضد بلوک در پلی کربنات طلایی یزد و ترکیب نهایی پلی (اتیلن ترفتالات) و مستربچ پلی کربنات یکنواخت شود. ورق اکسترود شده به دست آمده شفاف است. PH ماده ضد بلوک را می توان قبل از افزودن به پلی کربنات به زیر 6 تنظیم کرد.

عامل ضد بلوک ذاتا pH کمتر از 6 دارد و سیلیس آمورف است که از هیدرولیز تتراکلرید سیلیکون تهیه می شود.اندازه ذرات ترجیحی سیلیس حدود 4 میکرومتر است. استفاده از سیلیس را می توان برای تهیه ورقه ای کنترل کرد که دارای مقدار تیرگی کمتر از حدود 5 درصد و مقدار بلوک کمتر از حدود 10 پوند باشد.

پلی کربنات یک زنجیره پلیمری از کربنات بیسفنول A است. مانند رزین استال، رزین پلی کربنات نیز بسیار قوی، مقاوم در برابر شکستگی و انعطاف پذیر است. اما به دلیل مقاومت در برابر سایش کم، نباید روی سطوح اکلوزال استفاده شود.

پلی کربنات برای پروتزهای کامل یا پارسیل مناسب نیست، اما برای تاج و بریج موقت ایده آل است. پلی کربنات با داشتن شفافیت طبیعی و پرداخت خوب، زیبایی و عملکرد عالی را در کوتاه مدت یا میان مدت ارائه می دهد.

این ماده جذب آب کمی دارد و بوی نامطبوع جذب بزاق ندارد. چسبندگی و انسجام خوب این ماده با بزاق، میل خوبی را با غشای مخاطی ایجاد می کند. علاوه بر این، مقاومت بالایی در برابر ضربه، ترک و ساییدگی دارد.

پلی کربنات ها پلی استرهای فنل ها و اسید کربنیک هستند. PC را می توان با متراکم کردن مشتقات دی فنوکسی متیلن با دی فنیل کربنات تهیه کرد. PC در حدود 265 درجه سانتیگراد ذوب می شود و قدرت ضربه بسیار بالایی دارد.

در برابر آب و بسیاری از ترکیبات آلی دیگر مقاوم است، اما قلیاها به آرامی آن را هیدرولیز می کنند. این یک پلاستیک شفاف است. PC در شرایط غیر تقویت شده استفاده می شود. ترکیبی نادر از خواص مکانیکی مانند سختی، چقرمگی و سفتی دارد.

خواص هوازدگی، ضربه، نوری، الکتریکی، خزش، حرارتی و مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش را با سطوح شفافی تقریباً خوب مانند اکریلیک نشان می دهد. بسیاری از محصولات مفید مانند عینک ایمنی، سپر ایمنی، قطعات تلفن و محفظه ماشین آلات را می توان از این ماده پلیمری تهیه کرد.