از پارچه فاستونی ایرانی به عنوان توری پنجره استفاده می شود

اصطلاح پارچه فاستونی ایرانی طبق تعریف، دسته بزرگی از منسوجات پنبه ای متراکم بافته شده است که معمولاً برای استفاده در لباس های مردانه استفاده می شود.

پارچه فوستیان معمولاً برای پوشیدن مردان ساخته می شود. این شامل نه تنها پارچه‌های دوخته شده ساده است، که امروزه به آنچه ما به عنوان شلوار جین می‌شناسیم، اشاره می‌کند.

بلکه منسوجات برش خورده‌ای را نیز شامل می‌شود که مشابه مخمل هستند و شامل مخمل، پوست خالدار، مخمل، و سایر مواد مرتبط هستند.

علاوه بر این، شامل چیزی است که امروزه به عنوان شلوار جین می شناسیم. پنبه متداول‌ترین ماده‌ای است که در ساخت فوستین‌ها استفاده می‌شود و در طیف وسیعی از رنگ‌ها موجود است.

اما در زمان‌های اخیر، این عبارت به پارچه ظریف‌تری اشاره دارد. در زمان سلطنت ادوارد سوم، انواع خاصی از پارچه های پشمی در آن زمان نامگذاری شد.

اعتقاد بر این است که این واژه از محله الفسطاط در قاهره که محل اولین کارخانه تولید کننده آن بود، سرچشمه می گیرد. در حقیقت، نوع خاصی از پارچه برای مدت طولانی به این نام شناخته شده است.

طوماری که توسط موقت به مجلس ارائه شد. فیلیپ و مری اشاره ای به “فستیان ناپل” دارند. در طول قرون سیزدهم و چهاردهم، از فوستین علاوه بر لباس های کشیش، در تولید لباس های زنانه نیز استفاده می شد.

اگرچه هنوز هم انواعی از فوستین وجود دارد که امروزه برای ساختن لباس‌های مجلسی استفاده می‌شود، اما بیشتر اوقات از این پارچه برای تولید لباس‌هایی استفاده می‌شود که توسط کارگران می‌پوشند.

آیا می‌دانستید که در طول قرن شانزدهم، فوستین تنها پارچه رایجی بود که احتمالاً می‌توانست حاوی نخ پنبه باشد؟ فوستیان در بین تمام پارچه ها تنها پارچه ای بود که معمولاً مورد استفاده قرار می گرفت.

در تولید پود از پنبه و پشم استفاده می‌شد، در حالی که برای ساخت تار از کتان یا کتانی استفاده می‌شد. این کیفیت در طیف گسترده ای از کیفیت ها قابل دستیابی بود که برخی از آنها در عصر و عصر ما قابل تکرار نیستند.

این پوست خال پنبه‌ای که به تفسیر مورد علاقه امروزی ما از فوستین باکیفیت تبدیل شده است، در ناپل و میلان بافته می‌شود و الیاف پنبه‌ای کرکی برای ساختن آن به سطح می‌آیند و مانند مخمل می‌تراشند.